Get Adobe Flash player
LOADING...

Міністерство освіти молоді та спорту України

Департамент освіти молоді та спорту Чернівецької ОДА

ІППОЧО

Сайт "Освiтянська мережа України"

Оn-ляндія

Методичний портал

Український центр оцінювання якості освіти

Острів знань

Прогноз погоди у Чернівцях

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Передовий педагогічний досвід

«Сходинки до інформатики» для учнів 2-го класу

З цього навчального року запроваджено новий курс «Сходинки до інформатики» у молодшій школі. Метою курсу  визначено формування і розвиток в учнів інформаційно-комунікаційної компетентності та ключових компетентностей для реалізації їх творчого потенціалу і соціалізації у суспільстві. Цей курс розглядається, як необхідний інструмент, що в сучасному суспільстві сприятиме формуванню як предметних так і ключових компетентностей, всебічному розвитку дитини молодшого шкільного віку. Інформаційно-комунікаційні технології  розглядаються в курсів  як об’єкт, так і як засіб навчання. Як саме використовувати цей інструмент? З чого почати? Відповідь      пропоную відшукати, зокрема, у роботі «Методичний презентаційний супровід викладання предмету «Сходинки до інформатики» для учнів 2-го класу» виконаною Домітращук Людмилою Петрівною, вчителем інформатики Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст., вчитель вищої категорії, вчитель-методист.

Матеріали опрацювала та підготувала
до розміщення на сайті методист ІППОЧО Г.Скрипська 

Методичний презентаційний супровід викладання предмету
«Сходинки до інформатики»
для учнів 2-го класу

Вчитель інформатики
Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ступенів,

Вчитель вищої категорії, методист

Домітращук Л.П.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні предмету «Сходинки до інформатики» дає можливість зацікавити учнів предметом, раціоналізувати час уроку,  добре його унаочнити, виокремити структурні елементи уроку, розвивати мислення, уяву, спостережливість, пам’ять.

У створених презентаціях, як і в підручнику «Сходинки до інформатики» авторів Г.В. Ломаковської, Г.О. Проценко, Й.Я. Ривкінда, Ф.М. Рівкінд,  використано персонажі дівчинки Ганнусі, гномика Мудрунчика та інопланетянина Елзіка, як героїв, які продовжують навчатися та навчати. Кожен урок починається з привітання та налаштування на урок інформатики, тобто з цікавих задач, ребусів, кросвордів, загадок, логічних ігор.

Значної уваги на уроках «Сходинки до інформатики» надаю здоров’язбережному процесу, зокрема: проведенню фізкультхвилинок та релаксаційних хвилинок. Зазвичай, їх на уроці дві: одна рухлива, це різноманітні фізичні вправи, друга – на зняття втоми очей або розумове розвантаження.

Обов’язковим структурним елементом всіх уроків є п’ятнадцятихвилинна робота за комп’ютером, індивідуальна допомога дітям під час цієї роботи та перевірка результатів цієї роботи.

Для заохочення, натхнення та  старанності учнів створюю мотивацію вивчення теми, цікаві логічні задачі, вербальні або намальовані сходинки зростання знань, умінь та навичок. Постійно практикую роботу у робочих зошитах учнів з друкованою основою (авторів Г.В. Ломаковської, Г.О. Проценко, Й.Я. Ривкінда, Ф.М. Рівкінд).

Пропоную колегам до розгляду презентації по темах, відповідно до програми «Сходинки до інформатики», що супроводжують уроки, як педагогічний досвід.

Матеріал розміщено у 5 архівах що додаються. (завантажити) 

 

Вимоги щодо мультимедійного

 супроводу виступів та доповідей

Методист ІППОЧО
Скрипська Г.В.

Шановні колеги пропоную до використання наведені нижче поради. Звертаю увагу на те, що під час оформлення презентацій, на жаль, допускаються помилки як з технічної, так і зі змістової частини мультимедійного супроводу. Правила не складні, дотримуйтесь їх, і тоді Ваша доповідь буде і змістовною, і читабельною. (детальніше)

З досвіду роботи
вчителя інформатики

Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Щітки Олександра Васильовича
 
(завантажити)